CAM BALKON ve ALÜMİNYUM DOĞRAMA

ccccc.jpg

 CAM BALKON NEDİR

 

 Mevcut yada yeni yapılan konutunuz için ısı yalıtımlı, tek kanat, çift kanat, vasistas açılır.

sürme yada cam balkon doğramalarınızı ev tadilatınızı yeniliyoruz. 

   Alüminyum doğramalarda zengin bir renk seçeneğimiz mevcuttur. Projenize ve yapının durumuna göre alüminyum doğramaların et kalınlığı ve ebatları değişiklik göstermektedir.

   Alüminyum doğrama içine montaj yapılacak cam türlerimizde de pek çok alternatifimiz bulunmaktadır. Şeffaf cam , renkli cam, reflekte cam, ısı yalıtımlı cam, çift cam arası çıtalı yada jaluzili cam, temperli cam, lamine cam seçeneklerimiz mevcuttur.

    

CAM BALKON ÖZELLİKLERİ ve ÇEŞİTLERİ

CAM BALKON  AVANTAJLARI ve ÖZELLİKLERİ NEDİR ?

    Katlanır kayar sistemeler 2 farklı işleyiş sistemini kendi içinde barındırır. Alt ve üstte ray mekanizmalarının olduğu bölüm yer almakatadır. Bunun yanında doğrama kanatları arasındaki yer alan alüminyum aksesuarlar kanatların kendi içinde akordion gibi katlanmasını sağlar. Düz alümnyum doğrama ve ısı yalıtımlı alüminyum doğrama çeşitleri vardır. Kullanacağınız yere göre düzcam yada ısıcam tercih edilir. En çok kullanım alanı balkonlar yada kış bahçeleridir. 

 

9.jpg

CAM BALKON SİSTEMLERİ  ( EKONOMİK SERİ )

    Ekonomik seri cam balkon sistemleri 8mm temperli camdan oluşan sistemlerdir. Bu sistemlerde kapatılacak alanın ısı yalıtım özelliği olmasına gerek yoktur. Kapatılacak alanın büyüklüğüne göre cam balkon bölme mesafeleri değişir. 

 

ISI YALITIMLI  CAM BALKON SİSTEMLERİ 

     Isı yalıtımlı cam balkon sistemlerinde cam ısıcamdır. Cam kalınlığı 24mm dir. Kullanılan alüminyum profillerde ısı bariyerli alüminyum profillerdir. Bu sistemde ısı geçirgenliği yoktur. Cam rengi istenilen renkte olabilir. 

 

CAM BALKON FİYATLARI  NEDİR ?

Cam balkon fiyatları kullanılan profil çeşidine ve kullanılan cam kalınlığına göre değişir. Genellikle fiyatları 1500 TL - 3000 TL arası değişir.
Ekonomik serinin fiyatı ısı yalıtımlı seriye göre çok daha uygundur. Yabiki buradaki fiyatlar alüminyum ce cam fiyatlarının belli dönem aralıklarında değişmesiyle farklılık gösterebilir.

 

CAM BALKON TİPLERİ NELERDİR.

*  KATLANIR SİSTEMLİ CAM BALKON 

   Katlanır sistem cam balkon adından anlaşılacağı üzere üst üste katlanarak açılan ve kapanan bir sistemdir.  Katlanan kısımları bölme ölçüleri yapılacak yere ve müşteri isteğibe göre değişklik gösterebilir. Sadece katlanıp toplandığı kısımda az bir alan kaybı yaratır. Katlama yaparkende katlanılan kısım kadar alana değmeden ilerlemesi gerekir.   
 

cccc.jpg

*  SÜRME SİSTEMLİ  CAM BALKON 

     Sürme sistemli cam balkonda yerde ve tavanda bu sistemin sağa ve sola hareket edebileceği ray mekanizmaları mevcuttur. Ray mekanizmsının içinde cam balkon sisteminin tekerlekli mekanizmaları hareket eder. Bu sistemin avantajı her iki yönede açılım olması ve sistemin aynı yüzey üzerinde toplanmasından dolayı alan kaybı yaşanmamasıdır. 
 

AAAAAAAAAAAAAA.jpg